Pasaulinė diena be tabako

2

Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija 1987 m. paskelbė gegužės 31-ąją Pasauline diena be tabako. Šią dieną visi rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti. Visuomenė skatinama susipažinti su rūkymo žala ir pasauline tabako epidemija.

Šią dieną minėjo ir Dauniškio gimnazija, vyko klausimų - atsakymų viktorina apie rūkymo žalą ir priklausomybes. Mokiniai atsakinėjo į klausimus, diskutavo ir dalyvavo teisingų atsakymų loterijoje. Buvo galima pamatyti, kaip atrodo rūkančio ir nerūkančio žmogaus plaučiai ir kiek rūkančiojo plaučiuose susikaupia dervų.

Mokiniai buvo raginami vietoj cigaretės pasirinkti obuolį, neteršti aplinkos dūmais ir nuorūkomis. Buvo paruošti informaciniai stendai apie rūkymo žalą, dalijama informacinė medžiaga.

1
2