Mokyklos - Europos Parlamento ambasadorės

Prasideda projektas "Mokyklos - Europos Parlamento ambasadorės"

Picture1

EP Informacijos biuras Lietuvoje pradeda įgyvendinti programą „Mokyklos - Europos Parlamento ambasadorės“, kurios tikslas skatinti aktyvų jaunimo domėjimąsi Europos Sąjungos sprendimais ir aktualijomis, o ypač Europos Parlamento vaidmeniu Europos demokratijoje.

Programoje „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ numatytos tiek formaliojo ugdymo (integruotos pamokos apie ES ir Europos Parlamentą), tiek neformaliojo ugdymo (Europos dienos renginiai, diskusijos, informacijos apie EP ir ES sklaida) priemonės. Programoje sėkmingai dalyvaujančioms bendrojo lavinimo ir profesinio mokymo mokykloms bus suteiktas Europos Parlamento ambasadorių vardas. Išrinktos aktyviausios mokyklos mokiniai bus pakviesti apsilankyti Europos Parlamente Strasbūre, o mokyklos mokytojai bus kviečiami į mokomuosius seminarus Briuselyje arba Strasbūre.

Š. m. vasario 10 d. surengtame įvadiniame seminare,  buvo  pristatyti programos tikslai ir dalyvavimo sąlygos, mokymo(si) apie ES moduliai bei atsakyta į mokyklų klausimus. Šiame seminare dalyvavo geografijos mokytoja Ligita Pelikšienė – ji ir bus vyresnioji ambasadorė, kartu su pavaduotoja ugdymui Kristina Skorochodovaite – atsakinga už projekto viešinimą. Taip pat išrinkti  penki jaunesnieji ambasadoriai – tai mokiniai: Silvija Žukaitė ( 2a), Povilas Bartašius ( 2a ), Artas Kuzmenko ( 2a ), Gabija Pelikšaitė ( 3a ), Milda Musteikytė ( 3a).