JAUNIMO ŠVIETIMO PLĖTROS PROJEKTAS „NEPAMIRŠK PARAŠIUTO“

20170615 141322

Utenos Dauniškio gimnazijos mokytojos Snieguolė Taraškevičienė ir Asta Adiklienė buvo pakviestos į Vilniuje organizuotą renginį, kuriame buvo pristatytas bandomasis jaunimo švietimo projektas „NEPAMIRŠK PARAŠIUTO“. Projektas prasidės nuo rugsėjo mėnesio, vėliau regionuose vyks moksleivių žaidynės protmūšiuose. Į bandomąjį jaunimo švietimo projektą įsitraukė 63 mokyklų bendruomnenės iš Kauno ir Utenos regionų.

20170615_100726
20170615_103346
20170615_105004
20170615_141322

Projekto tikslas – ugdant besiruošiančio savarankiškam gyvenimui jaunimo, vyresniųjų klasių bendrojo lavinimo mokyklų (gimnazijų) moksleivių pilietiškumą, socialinę atsakomybę ir socialinį solidarumą, perteikti jiems informaciją apie socialinio draudimo Lietuvoje sistemą, jos raidą ir apie „Sodros" veiklą. Padedant moksleiviams suvokti šešėlinės ekonomikos žalą visuomenei, kartu parodyti, kokią naudą, socialinę apsaugą įvairiais gyvenimo atvejais užtikrina socialinis draudimas, „Sodra".

Projekto partneriai:

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas.Savivaldybės – Kauno miesto, Kauno rajono, Kėdainių, Jonavos, Kaišiadorių ir Utenos regiono savivaldybės, savivaldybių jaunimo reikalų koordinatoriai, „Sodros" valdyba ir teritoriniai padaliniai.

Projekto mokytojai dalyvaus mokymuose, susipažins su metodine medžiaga. Rugsėjo-spalio mėnesiais jie ves pamokas mokyklose apie socialinį draudimą. Žinioms įtvirtinti bus rengiami protmūšiai savivaldybėse, regiono finalas Kaune bei baigiamasis renginys Vilniuje.