Lapkričio 23-oji – Lietuvos kariuomenės diena 2017-11-27

1918 metų vasario 16 dieną buvo paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės aktas, o tų pačių metų lapkričio 23 dieną – sukurta Lietuvos kariuomenė, išleistas pirmasis įsakymas kurti Lietuvos ginkluotąsias pajėgas. Lietuvos kariuomenė buvo kuriama sunkiomis sąlygomis – 1918 metų pabaigoje, po Pirmojo pasaulinio karo, iš Lietuvos traukėsi vokiečių kariuomenė, jos pėdomis žygiavo Raudonoji armija.

Mūsų gimnazijoje buvo minima Lietuvos kariuomenės įkūrimo diena. Istorijos mokytojai per pamokas supažindino su Lietuvos  kariuomenės įkūrimo aplinkybėmis, pertraukų metu skambėjo patriotinės dainos.  2 a klasėje pamoką vedė patys mokiniai. Edvinas Ivanskis ir Remigijus Deveikis parengė medžiagą apie 1918 m. Lietuvos kariuomenę ir pristatė ją klasės draugams.