Labdaros ir paramos fondas „Algojimas" aplankė Utenos Dauniškio gimnaziją

Balandžio 10 dieną Labdaros ir paramos fondas „Algojimas", vykdantis projektą „Piliečiai kartu", atvyko į Utenos Dauniškio gimnaziją. LPF „Algojimas" misija – keisti visuomenės požiūrį į negalią, siekiant sėkmingos negalią turinčio vaiko ir jo šeimos integracijos į visuomenę ir inkliuzijos, padedant šeimoms ir atstovaujant specialiųjų poreikių vaiko interesus bei teises (advokacija).

Projektas „Piliečiai kartu" skiriamas moksleivių nuo 16 iki 19 metų informavimui, moraliniam bei praktiniam ugdymui, jų pilietinių iniciatyvų skatinimui. Projekto tikslas – stiprinti pilietines jaunimo iniciatyvas ir skatinti jaunų žmonių dalyvavimą viešajame valdyme sprendžiant asmenų su negalia ir specialiaisiais poreikiais integracijos į bendruomenę klausimus. Projekto uždavinys – supažindinti bendrojo lavinimo mokyklose besimokančius 16–19 metų moksleivius su galimybėmis per viešojo valdymo įrankius prisidėti prie asmenų su negalia ir specialiaisiais poreikiais žmogaus teisių užtikrinimo bei integracijos.

Pilietiškumo paskaitoje dalyvavo 10– 12 klasių mokiniai. Svečiai džiaugėsi, kad buvo labai maloniai sutikti mokyklos bendruomenės. Moksleiviai buvo smalsūs, atviri ir nuoširdūs. Susitikimo su moksleiviais metu buvo pasakota apie tai, kas yra negalia, kokia yra jos įvairovė bei paplitimas, buvo skatinama suprasti, kaip reikia bendrauti su negalią turinčiu asmeniu ir kas lemia mūsų baimes tai daryti. Taip pat buvo kalbama apie tai, kas yra socialinė negalia, plačiau pristatant autizmo spektro sutrikimų turinčių asmenų bendravimo ir elgesio ypatumus.

Tikimės, kad po šio susitikimo moksleiviams žodis „Pilietiškumas" bus ne tik sąvoka, bet turės gilią prasmę ir formuos supratimą, ką reiškia iš tiesų būti pilietišku.