Saugaus interneto veiklos 2018 - tarptautinėje erdvėje

UntitledUntitled2   Saugaus interneto veiklos 2018 - tarptautinėje erdvėje
  Vasario – kovo mėnesį Utenos Dauniškio gimnazijoje vyko daug veiklų, skirtų Saugaus interneto dienoms paminėti. Šios veiklos vis plėtojamos – mokinių anksčiau įgyta patirtis buvo sėkmingai pritaikyta tarptautinėje bendruomenėje – programos „eTwinning" projekte „SID at school 2018" kartu su projekto partneriais iš Zespol Szkol Ogolnoksztalcacych (Lenkija), Romain Rolland Foreign Language School (Bulgarija) ir Rokiškio r. Pandėlio gimnazijos mokytojais ir mokiniais.

Šiuo projektu siekėme mokiniams, mokytojams, tėveliams ir visai bendruomenei suteikti kuo daugiau žinių apie saugų internetą, saugią jo prieigą, o mokiniai jame dar įgijo bendravimo ir bendradarbiavimo, organizacinių, viešojo kalbėjimo, IKT ir anglų kalbos įgūdžių. Projekto metu buvo kuriamas projekto logotipas, vyko SID varžybos, sprendėme kryžiažodžius, dėliojome dėliones, klausėme paskaitų kitose mokymosi aplinkose (Utenos kolegijoje), vyko integruota IKT ir anglų kalbos pamoka, mokinių apdovanojimų renginys, vaizdo renginiai „eTwinningLive Tiesiogiai" projekto aplinkoje. Projekto įsivertinimas vyko panaudojant Padlet ir SurveyMonkey įrankius, o sklaida visai bendruomenei vyko per elektroninį dienyną, Utenos Dauniškio gimnazijos tinklalapį, Utenos r. švietimo ir sporto tinklalapį bei Twinspace. Projekto rezultatai: surinktos ir visai bendruomenei pateiktos nuorodos bei rekomendacijos, kaip saugiai naudotis internetu, įvyko projektų rezultatų aptarimo vaizdo renginiai „eTwinning Live Tiesiogiai", sukurtos SID varžyboms skirtos užduotys ir bendras video. Šias projekto veiklas organizavo, vykdė kartu su 12 gimnazijos klasių mokiniais Utenos Dauniškio gimnazijos IKT mokytoja metodininkė bei SID ambasadorė Giedrė Sudniute, IKT vyr. mokytojos Gražina Žalienė ir Asta Adiklienė, anglų k. vyr. mokytoja Marina Petuchovskaja, fizikos mokytoja metodininkė Loreta Tarvydienė. Už kokybišką projekto vykdymą projektui buvo suteikti Nacionalinis ir Mokinio Kokybės ženkleliai! Ačiū visiems mokiniams ir mokytojams, prisidėjusiems prie šio tarptautinio projekto.

Loreta Tarvydienė, Utenos Dauniškio gimnazijos fizikos ir astronomijos mokytoja

Pirmą kartą dalyvavome Twinning projekte. Šis projektas mums suteikė daug žinių, kaip saugiai naudotis internetu. Mes susipažinome su Twinspace platorma, jos įrankiais. Buvo smagu vaizdo renginyje „eTwining Live tiesiogiai" pabendrauti su savo bendraminčiais ir pristatyti projekto veiklas anglų kalba. O už dalyvavimą SID varžybose gavome ir apdovanojimus! Mums tai išties buvo labai naudinga patirtis. Kviečiame visus dalyvauti ir „SID 2019"veiklose!

Austina Tarvydaitė, Domilė Grybauskaitė, 1a klasė

SID_2018_QL