Konferencija „Europos šiandiena ir iššūkiai“ Zarasuose

20180423 133033 copy

Šį saulėtą pirmadienį, balandžio 23 d., keturios projekto „Mokykla – Europos parlamento ambasadorė" jaunosios ambasadorės Livija, Darija, Austina ir Silvija su mokytoja Ligita Pelikšiene svečiavosi Zarasų „Ąžuolo" gimnazijoje. Besidominčius Europos Sąjungos, Europos Parlamento, Europos Komisijos veikla į konferenciją „Europos šiandiena ir iššūkiai" pakvietė aktyvioji „Ąžuolo" gimnazijos mokytoja Daiva ir jos mokiniai.

Svarbiausią pranešimą apie Europos dabartį, ateitį, puoselėjamas vertybes skaitė Arnoldas Pranckevičius, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas. Tai labai intelektualus ir įdomus žmogus, maloniai bendraujantis su jaunimu. Pranešimą derindamas su diskusijomis jis apžvelgė, kas yra Europos Sąjunga, ką ji duoda kiekvienam iš mūsų, kam Europai reikalingi mes. Džiugu, kad mūsų gimnazistės šiame susitikime buvo nepralenkiamos: jos teisingai atsakė į pateiktus klausimus bei gavo dovanų Europos Sąjungos simbolika papuoštus sukučius „Fidget Spinner".

Po pertraukėlės konferencijoje vyko savotiška pokalbių laida, kurios tema galėtų skambėti taip: „Arnoldo sėkmės istorija". Mokinys, šios konferencijos dalies vedėjas, visą pamoką bendravo su konferencijos svečiu Arnoldu Pranckevičiumi. Mokiniams tai buvo neįkainojama patirtis: jie sužinojo, kaip siekti savo tikslų, nuo ko pradėti, kokias charakterio savybes išsiugdyti. A. Pranckevičius atsakinėjo ir į auditorijos užduotus klausimus. Mokiniai nenorėjo paleisti šio įdomaus politiko, siūlė kelti save kandidatu į Lietuvos prezidento postą. Deja, jis kol kas yra per jaunas!

Po pietų mokiniai susirungė „Europrotų" lygoje. Komanda, kurios sudėtyje buvo Silvija, – laimėjusiųjų komanda! Valio!

Mokytojai tuo metu dalijosi projekto „MEPA" vykdymo patirtimi, pristatė praeitų metų veiklas, aptarė šių metų planus.

Utena, Anykščiai, Zarasai – tai miestai, kurių geografinė padėtis teikia projekto dalyviams teikia puikias galimybes bendradarbiauti ir politiškai, ir geografiškai. Tikimės tęsti draugystę ir ateityje.

Dėkojame konferencijos organizatoriams. . #MEPALietuva

20180423_133033_copy