Lietuvos 100-mečio nacionalinė karjeros savaitė mūsų gimnazijoje

1 (2)

Lapkričio 19-24 dienomis vyko Lietuvos 100-mečio nacionalinė karjeros savaitė, kurios tikslas – moksleivių profesinis orientavimas. Šią savaitę organizavo projektas „būsiu“. Jos metu įvairių sričių profesionalai dalinosi savo žiniomis ir patirtimi, diskutavo apie iššūkius, galimybes ir stereotipus renkantis profesiją.

1 (1)
1 (2)
1 (3)
1 (4)
1 (5)

Pirmadienį ekonomikos pamokoje (taip pat prisijungė ir chemiją besimokantys mokiniai) ketvirtokams pamoką apie finansinį raštingumą pravedė Swedbanko darbuotojos – klientų konsultantės Jolanta Degulienė ir Judita Baltrūnaitė.

Trečiadienį trečių klasių mokiniai per ekonomikos ir anglų pamoką turėjo svečią savanorę iš Gruzijos Naną DabrundashviliMergina pasidalino savo patirtimi bei mintimis apie savanorystės naudą jauno žmogaus profesinei karjerai. Nana savanoriavo ir gimtojoje Gruzijoje, tad savanorystės iššūkiai ir galimybės jai yra gerai pažįstamos. Savanorė džiaugėsi galinti padėti jauniems žmonėms planuoti profesinę karjerą bei turinti galimybę prisidėti prie Jaunimo darbo centrų veiklos Utenos regione.

Pirmokai per ekonomikos pamokas diskutavo apie šiandienines problemas kamuojančias visa  pasaulį, kokių būtinųjų įgūdžių (kūrybingumas, kritinis mąstymas, kompleksinis problemų sprendimas, STEM (science, technology, engineering ir maths) dabar reikia ir kokių  reikės (protinis elastingumas (mintis – elgesys – asmenybė), žmogiškumas, tarpdisciplininės žinios ir SMAC (social, mobile, analytic ir claud) būsimoms profesijoms bei kokios bus ateities perspektyviausios profesijos 2030-aisiais (pvz. Integruotų stogų sistemų dizaineris / dizainerė, agroekologas / agroekologė, laukinės gamtos atkūrėjas / atkūrėja, nostalgistas / nostalgistė, robotų konsultantas / konsultantė  ir t.t)

Taip pat antrokai per IT pamoką turėjo galimybę stebėti tiesioginę transliaciją Code Academy // WEBINARAS // ateities programuotojams / programuotojoms.