Tarptautinė šokio diena 2015-04-29

2015 04 292015 m. balandžio 29 d. Utenos kultūros centro bendruomenė svetingai pasitiko šokėjų kolektyvus bei moksleivius, kurie organizatorių kvietimu atvyko į kultūros centrą paminėti Tarptautinės šokio dienos. Ši šventė švenčiama nuo 1982 metų, UNESCO sprendimu. Šokio menas išsirutuliojo iš liaudiškų apeigų – šokių, skirtų padėkoti ir pagarbinti dievams. Vėliau šokis išsiskyrė į dvi funkcijas – tapo tiesiog malonumas, pramoga ir scenos menas, skirtas išreikšti emocijas, pademonstruoti kūno plastiką ir lankstumą.

Utenos kultūros centre šoko Utenos Dauniškio gimnazistai, savo šokių talentus pademonstravo Utenos Aukštakalnio, Žiburio pradinių mokyklų,mokyklų-vaikų darželių „Eglutė", „Varpelis", Aukštakalnio, Krašuonos, Rapolo Šaltenio, Vyturių progimnazijų bei Utenos kultūros centro šokių ir dainų kolektyvas „Vieversa", šokių studijų „Bailando", „Slingas" ir „Echo dance" šokėjai. Renginio vedėja Donata Šeduikienė pasidžiaugė dalyvių gausa ir pakvietė visus pajusti šokio galią šokant drauge.

Renginio foto